13.11.2024. ДОБРІ ПОБАЖАННЯ ВІД ДОБРИХ КОЛЕГ
Створення позитивного емоційного настрою в колективі та гармонізація внутрішнього стану дорослих з метою підтримки  їхнього ментального здоров'я.  "Подаруй посмішку та теплі обійми", "Торбина теплих побажань".


 10.10.2024. ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я
Практичним психологом були розроблені інформаційні буклети для колективу ДНЗ та батьків вихованців з метою підтримки їхнього  психічного здоров'я. Проведена акція "Дерево ресурсу" під час якої працівники закладу спільно з батьками ділились своїми ресурсами відновлення та наповнення внутрішнього стану.
 Бережімо ментальне здоров'я разом! Адже дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне.


17.04.24. ІНФОРМАЦІЙНА ХВИЛИНКА "СТРЕСОСТІЙКІСТЬ"
З метою розвитку стресостійкості, вихователі отримали  поради від психолога " Як бути в ресурсі в умовах сьогодення" та рекомендації  "Щодо профілактики емоційного вигорання".


15.04.24. КОРИСНІ ЗВИЧКИ ДЛЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я 





5.04.24. ПОРАДИ БАТЬКАМ


1.04.24. ПОЗИТИВНЕ МИСЛЕННЯ " ЯК ДОПОМОГТИ СОБІ ВПОРАТИСЯ ЗІ СТАНАМИ ТРИВОГИ ТА СТРАХУ"






 29.03.24. ВІДНОВЛЕННЯ РЕСУРСНОГО СТАНУ АРТ-ТЕРАПЕВТИЧНА ВПРАВА "ПАРАСОЛЬКА" 


7.03.24. БАТЬКАМ ПРО МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я 

З метою привернення уваги батьків до необхідності збереження власного ментального здоров’я та підтримки дітей практичним психологом був проведений круглий стіл за матеріалами Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" .

Під час заходу батьки ознайомились з техніками турботи про себе, які допомагають зняти напруження та подолати надмірну тривожність.Спробували відновити свій ресурсний стан з допомогою техніки " Захисна парасолька".

Саме від психологічного стану  батьків залежить психоемоційне благополуччя їхніх дітей.



29.02.24. МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ'Я:ЯК НЕ "РОЗСИПАТИСЬ" ПІД ЧАС ВІЙНИ

В умовах воєнного стану важливим аспектом є психосоціальна підтримка на робочому місці, тому практичним психологом систематично проводяться  психологічні хвилинки з педагогами. 

Направлені на формування цілісного ставлення до свого здоров'я, самоусвідомлення, самоаналізу як необхідної складової здоров'я, формування взаємопідтримки та  колективної згуртованості.

Пам'ятаємо наш ресурс - наша зброя!



24.01.24.МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ'Я: ЯК ПОДБАТИ ПРО СЕБЕ

З метою збереження та зміцнення ментального здоров’я педагогів, розвитку  їхньої резильєнтності та покращення  психоемоційного стану практичним психологом був проведений семінар - практикум.

У ході якого вихователі отримали поради та рекомендації для допомоги собі та дітям.

 Виконували вправи на релаксацію,  на зниження нервового напруження, а також техніки на самоусвідомлення, які сприяють почуттю безпеки та психоемоційного комфорту.


15.01.24.
У шаленому ритмі життя, у тривалій напрузі ми не відразу помічаємо, як виснажуємося. Здається, тримаємося, та з кожним днем все гірше. У цей час важливо помітити дзвіночки про втому, що накопичилася, і вчасно потурбуватися про свій стан — змінити діяльність, звички, переглянути режим сну й харчування, спосіб проведення вільного часу тощо.




12.01.24.Ментальне здоров’я дітей під час війни: поради батькам та опікунам (Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?")





Нині в Україні немає дітей, на яких би не вплинула війна. Тому дуже важливо турбуватися про ментальне здоров'я малечі!
Вам допоможе брошура «Ментальне здоров’я дітей під час війни: поради батькам та опікунам»  👉 https://drive.google.com/file/d/1fdVcReH5vn8d03ihNbP1uRoBN8GALNSu/view
ЮНІСЕФ зібрав у цій брошурі інформацію про ознаки, які вказують на потребу звернутися за психологічною підтримкою, техніки допомоги собі та дітям, ігри та вправи для стабілізації емоційного стану, а також контакти спеціалістів.

9.01.24.ВЧИМОСЯ ДОЛАТИ ТРИВОГУ РАЗОМ
Поради, які допоможуть зняти напругу у дітей під час гучних звуків.


4.01.24. КОРИСНІ ПОРАДИ ВІД ЕКСПЕРТІВ МЕНТАЛЬНОЇ  ПРОГРАМИ "ТИ ЯК?"  ДЛЯ БАТЬКІВ " ЯК ПІДТРИМАТИ ДИТИНУ, ЯКЩО ЇЇ РІДНІ НА ВІЙНІ".

Коли рідні чи близькі нам люди йдуть на фронт, це випробування і подвійний стрес для всієї родини. Та ще складніше дати собі раду з цим малечі, яка не має відповідей на безліч запитань і сприймає реальність дещо інакше.

Сьогодні тисячі українських дітей чекають з фронту дідуся, брата, маму чи тата, а дехто і обох батьків. В цей період малеча особливо вразлива і як ніколи потребує підтримки.

Психологи Центру здоров’я та розвитку «Коло сім’ї» радять за можливості не розривати зв’язок дитини з близькою людиною, висловлюватися обережно, але бути щирими, а ще — не забувати про активності, які допоможуть пережити тривогу і смуток.





                             

 17.11.23."КВІТКА ДОБРОБУТУ" ПОШУК ВНУТРІШНІХ РЕСУРСІВ ДЛЯ САМОВІДНОВЛЕННЯ

    З метою нагадування вихователям та помічникам вихователів про необхідність турботи про своє психічне здоров’я  практичним психологом було проведено практикум  самодопомоги "Квітка добробуту ". Усвідомлення власних потреб та зосередження на способах їх задоволення є дієвими способами зниження стресових реакцій та розвитку внутрішньої стійкості.

    Учасники практикуму отримали позитивні емоції  від створених  особистих ментальних карт власного благополуччя у вигляді символічних квіток. Було дуже ресурсно та корисно.


Техніки самодопомоги

Техніка самодопомоги

Техніка самодопомоги 

Техніка " Ревізія проблем"

Техніка "Ранкові сторінки

8.11.2023. Турбота про ментальні ресурси

З метою просвіти батьків було розроблено буклет за матеріалами з Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?".

У простих запитаннях та відповідях буклет пояснює, що таке ментальне здоров'я, чому і як варто дбати про нього, за яких симптомів слід звернутися по допомогу.



14.09. 2023 року  практичний психолог ДНЗ №43 "Горобинка" ознайомила педагогів  з деякими техніками самодопомоги під час стресу за Всеукраїнською програмою ментального здоров'я "Ти як?". Метою було звернути увагу вихователів на їх ментальне здоров'я, сприяти  психологічному розвантаженню.   


На групових батьківських зборах практичний психолог ознайомила батьків з техніками самодопомоги за Всеукраїнською програмою ментального здоров'я "Ти як?".



Немає коментарів:

Дописати коментар